Atrakcje w Mielnie

(29)

Plaża  Największą atrakcją Mielna jest czysta, strzeżona i zradiofonizowana plaża, wokół której znajdują się restauracje, bary, smażalnie ryb oraz inne punkty gastronomiczne i h... więcej »

Zejścia od ulic: Morska, Pogodna, Słoneczna, Orła Białego, Piastów, 1-go Maja

Promenada przy plaży Mieleńska Promenada Przyjaźni powstała w 1908 roku. Początkowo pełniła ona funkcję umacniającą i zabezpieczającą brzeg przed niszczycielskim działaniem fal morskich. Z czasem... więcej »

ul. Promenada Przyjaźni, Mielno

Park linowy Tukan Park linowy Tukan został zbudowany przez firmę specjalizującą się w projektowaniu i wykonywaniu nadrzewnych i palowych parków linowych. Profesjonalne wykonanie oraz profes... więcej »

ul. Chmielna, Mielno

Ścieżka edukacyjna nad Jamnem Do 1997 roku na końcu ulicy Ogrodowej w Mielnie, w odległości około 300 m od brzegu Jeziora Jamno, znajdowało się składowisko odpadów komunalnych. Jednak w wyn... więcej »

ul. Ogrodowa, Mielno

Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie To oryginalny i unikatowy pomysł ścieżki przyrodniczo - edukacyjnej. Prowadzić ma ona między innymi przez stare wydmy nadmorskiego lasu oraz obiekty... więcej »

Trasa od: Mielno, Mielenko, Chłopy

Rejsy statkami Spędzając wakacje w Mielnie warto się wybrać w rejs statkiem po jeziorze Jamno. Takie rejsy umożliwia statek "Mila", jacht "Tramp" oraz "Pionier". To świetna atrakcja dla tych, kt&o... więcej »

Odpływy z przystani: "Tramp", ul. Orła Białego, ul. Prądno

Pomnik Morsa Przy głównym zejściu na plażę (ul. Kościuszki) stoi Pomnik Morsa. Symbolizuje on odbywające się w Mielnie od 2004 roku Międzynarodowe Zloty Morsów, które przyciąg... więcej »

ul. Kościuszki, Mielno

Pomnik Jelenia Najbardziej rozpoznawalnym elementem i nieoficjalnym symbolem Mielna jest, stojący przez Urzędem Gminy, srebrny Pomnik Jelenia. Został on ufundowany przez dawnego właściciela Mielna... więcej »

ul. Chrobrego 10, Mielno

Pomnik Lotników Spacerując po Promenadzie Nadmorskiej w Mielnie w stronę wejścia na plażę przy ulicy Słonecznej dojdzie się do Pomnika Lotników, poświęconego pilotom wojskowym, kt&oa... więcej »

Promenada Przyjaźni - ul. Słoneczna, Mielno

Aleja Lipowa Droga prowadząca z Mielna do Mielenka, mająca około 2,3 km długości, przebiega wzdłuż ponad 150-letnich lip. Oprócz tego, że drzewa te wspaniale wyglądają wiosną i jesienią, w... więcej »

ul. Kościelna, ul. Lipowa, Mielno

Grodzisko słowiańskie Na obrzeżach Koszalińskiego Parku Nadmorskiego, w wyniku działań rewitalizacyjnych Towarzystwa Żywej Archeologii, odtworzone zostało znajdujące się tam w IX wieku słowiańskie... więcej »

ul. Kościelna, Mielno

Kościół Przemienienia Pańskiego Na niedużym wzniesieniu około 750 m od Bałtyku znajduje się gotycka budowla wzniesiona w XV wieku. Jest to wykonany z cegły i kamienia jednonawowy kości&oacu... więcej »

ul. Kościelna 27, Mielno

Jezioro Jamno Jezioro Jamno to dawna zatoka morska oddzielona dziś od morza mierzeją. Jezioro połączone jest z morzem Kanałem Jamneńskim. Przy jeziorze znajdują się przystanie i wypożyczalnie sprz... więcej »

Jezioro Jamno

Jezioro Bukowo Jezioro Bukowo położone na zachód od Darłówka i Dąbek jest również dawną zatoką morską odciętą od Bałtyku przez Mierzeję Bukowską. Połączone jest z morzem Kanał... więcej »

Latarnie morskie w okolicy Mielna Planując wypoczynek nad morzem warto zastanowić się nad tym jak spędzimy wolny czas. Fani aktywnych form spędzania wakacji oraz osoby zainteresowane historią na p... więcej »

Szlaki rowerowe Mielno to doskonałe miejsce dla osób lubiących aktywne spędzanie wolnego czasu. Oprócz spacerów brzegiem morza i podziwiania malowniczych zachodów słońc... więcej »

Mielno i okolice

Port rybacki w Unieściu Port rybacki można znaleźć w Unieściu. Stanowi on przedłużenie ulicy Rybackiej o część nadbrzeżną zlokalizowaną na wydmie. Na terenie portu znajdują się różnego rodz... więcej »

ul. Rybacka 3, Unieście

Łazy Łazy to mała, nadmorska miejscowość o niezwykle atrakcyjnym położeniu: na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim (północny-zachód), a jeziorem Jamno (zachód), w sąsi... więcej »

Dąbki  Dąbki położone są na mierzei pomiędzy morzem a jeziorem Bukowo. Stwarza to idealne warunki do aktywnego wypoczynku - spacery, rower, windsurfing, żeglarstwo, jazda konna. Wspaniały mik... więcej »

Darłowo Darłowo to miasto położone przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku, ze wspaniałymi zabytkami i bogatą historią. Do dziś zachował się w mieście średniowieczny układ ulic z przedwojenną zabudow... więcej »

Sarbinowo  Sarbinowo to o mała miejscowość, o charakterze typowo letniskowym. Jej położenie w pasie nadmorskim, nieopodal kurortów Mielno i Ustronie Morskie zapewnia wiele atrakcji w p... więcej »

Gąski Gąski są niewielką wsią letniskową w gminie Mielno, w powiecie Koszalin. We wsi żyje blisko 400 mieszkańców. W Gąskach znajdują się dwa ciekawe, zabytkowe kompleksy. Pierwszy to... więcej »

Chłopy  Chłopy są małą, nadbałtycką wsią, usytuowaną na wschód od Ustronia Morskiego, pomiędzy Sarbinowem a Mielnem. Chłopy, jako całą miejscowość, wpisano do rejestru zabytków... więcej »

Ustronie Morskie Ustronie Morskie, położone na Pomorzu Zachodnim, jest znaną i lubianą miejscowością wypoczynkową polskiego wybrzeża. Piaszczysta, czysta plaża zachęcająca do kąpieli morskich i sł... więcej »

Kołobrzeg Miasto Kołobrzeg położone jest na Pomorzu Zachodnim u ujścia rzeki Parsęty do Bałtyku. W ujściu rzeki znajduje się port handlowy, pasażerski, rybacki i jachtowy. W mieście i okolicach wy... więcej »

Historia Mielna Mielno to najmłodsze miasto w województwie zachodniopomorskim - status miasta Mielno (wraz z Unieściem) otrzymało 1 stycznia 2017. Niemniej jednak to miejscowość z długą his... więcej »

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00